Ha! Varbūt pie jums Norvēģijā ar to dauza mucas, bet pie mumsiem Latvijā tam bija pavisam cits pielietojums. Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
Mans variants varētu būt, ka ar to cirvi, vai kapli cirta cietu augsni. Pieņemsim kāds no māla taisija ķieģeļus vai podus un ar šito darbarīku viegli varēja mālu iegūt.
Ko lai saka - Kašātājs ir vistuvāk pareizajai atbildei, lai gan šim kaplim ar māla ieguvi nav nekāda sakara. Pateikšu priekšā - tādu izmantoja zemnieki, kuru īpašumā bija mitrās vai palieņu pļavas.Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
Kapli parasti arī izmanto kā kapli, bet ko ar viņu kaplēja? Diezin vai ar tādu masīvu dzelzs gabalu kaplēja bietes. Vēlreiz vēršu uzmanību, ka to izmantoja mitru, purvainu pļavu īpašnieki. Kas zemniekam varētu traucēt pļaut sienu šādās pļavās?Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
Kad es, vēl sīks būdams, šito rīku atradu, tad nodomāju - neko sev kaplis. Ar tādu kaplējot dārzu, var bez rokām palikt. Vaicāju Omītei, kurš spēkavīrs ar šito verķi darbojies. Tad nu viņa apskaidroja, ka ar tādiem cirta ciņus.Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!